Umów wizytę
Booksy 14 66 34 035

Terapia blizn ScarINK (mikropunktura)

ScarINK to zaawansowany zabieg, który wykorzystuje precyzyjne mikroigły do stymulacji procesów regeneracji skóry. Działa głęboko, pomagając w zredukowaniu blizn różnego pochodzenia, w tym blizn pourazowych, pooperacyjnych, czy po trądziku.

ScarINK – zmarszczki 

Nakłuwanie skóry (leczenie indukcyjne kolagenem) jest unikatową terapią stymulującą skórę do produkcji naturalnego kolagenu w obszarach, gdzie nastąpił jego zanik. W rezultacie dochodzi do poprawy elastyczności i gęstości skóry, a w efekcie zmiany wypłycają się. Kondycja skóry ulega poprawie a zmarszczki zostają zredukowane.

Mikropunktura jest skuteczna w celu redukcji tzw. ,,kurzych łapek’’, ,,lwiej zmarszczki’’ oraz bruzd nosowo-wargowych i bruzd czołowych. 

ScarINK – przebarwienia 

ScarINK to niezawodna metoda w redukcji różnego rodzaju przebarwień, takich jak plamy starcze, przebarwienia pozapalne czy melazma. Regenracja melanocytów polega na procesie odnowy skóry poprzez produkcję melaniny. Stymulacja melanocytów w naskórku pomaga w usuwaniu odbarwień skóry o nadmiernej pigmentacji. 

Po zabiegu zmiany stają się chwilowo ciemniejsze, gdyż dochodzi do procesów porządkujących ilość melanocytów. W rezultacie powracają do naturalnego odcienia skóry a zabiegi osiągają 90% skuteczności w przywracaniu skórze odpowiedniej produkcji melaniny. 

Podczas zabiegu skóra właściwa zostaje nakłuwana sterylną igła, dzięki czemu terapia dociera w najgłębsze warstwy skóry.  Nakłuwanie powoduje redukcje nadmiaru melanocytów oraz gromadzenia się w miejscach ich braku. 

ScarINK – blizny i rozstępy 

Mikropunktura rozluźnia twarde, włókniste pasma kolagenu z tkanek przykurczonych. Blizny pooparzeniowe i chirurgiczne mają nieprawidłową budowę, ponieważ dochodzi do nadmiaru produkcji kolagenu złej jakości. Podczas zabiegu zostają one spłaszczone i zmiękczone. Dzięki ScarINK zwiększa się ruchomość blizny, a klienci odzyskują pełny zakres ruchu. 

Rozstępy charakteryzują się brakiem włókien kolagenowych lub posiadaniem ich w złej jakości. Podczas zabiegu pobudzamy powstanie nowego, pełnowartościowego kolagenu, a rozstępy stopniowo się zwężają i rozjaśniają.

KORZYŚCI z ZABIEGU:

  • Redukcja blizn i rozstępów 
  • Poprawa elastyczności i jędrności skóry 
  • Wypłycenie zmarszczek 
  • Redukcja przebarwień skórnych 
  • Bezpieczeństwo i skuteczność
  • Minimalny czas rekonwalescencji 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGU:

Zabieg należy wykonać nie wcześniej niż po 6 miesiącach od powstania blizny.

 Terapie wykonujemy zazwyczaj co 3-4 tygodnie w serii ok. 3-4 zabiegów. 

Cennik usługi